Historia

Wiosną 2013 rokuwychodząc naprzeciw lokalnemu zapotrzebowaniu na uprawianie piłki nożnej przezdzieci w wieku 4-12 lat, postanowiliśmy założyć klub sportowy działający w formie stowarzyszenia, który będzie zrzeszał tę grupę społeczną, organizował jej zajęcia sportowo-rekreacyjne o tematyce piłka nożna, zachęcał do spędzania czasu na sportowo oraz promował wśród nich zdrowy tryb życia.

Stowarzyszenie Ostrowiecka Akademia Piłkarska Kadetzostała założona8 kwietnia 2013roku przez 3 byłych zawodnikówKSZO Ostrowiec(Dariusz Pietrasiak, Tomasz Siczek, Rafał Wójcik). W skład członków założycieli weszli rodzice, których dzieci aktywnie uprawiały grę w piłkę nożną.

Strona internetowa

W okresie tym założyliśmy własną stronę internetową (www.kadet.futbolowo.pl). Strona ta spełnia zadanie zarównokomunikacyjne(kontakt z rodzicami) jak iinformacyjne(informacje o zmianach terminów treningów, informacje o zgłoszeniach do turniejów lub organizacji własnych turniejów, wyniki uzyskane w turniejach, galerie zdjęć z poszczególnych imprez).

Trenerzy

Kadrę trenerską stanowią ludzie od wielu lat związani z piłką nożną, mającymi wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą w kraju i zagranicą. Potwierdzeniem są licencje trenerskie UEFA. Wszystkie organizowane przez naswydarzenia, imprezy oraz regularne i ciekawe zajęcia treningowesą opracowywane przy pomocynowoczesnej metodyki trenerskiej.Do opracowywania programu treningowego, ćwiczeń, konspektów korzystamy ze specjalnej strony interaktywnej (www.strefa-trenera.com), za którą wnosimy opłatę licencyjną.

Misja

Chcemy dać szansę dzieciom i młodzieży aktywnie spędzać czas i podnosić swoje umiejętności. Przygoda ze sportem nie rozpoczyna się na światowych stadionach. Ma swój początek na szkolnych i osiedlowych boiskach. Stwarzając warunki do uprawiania sportu wszystkim dzieciom i młodzieży mamy szansę nie przeoczyćprawdziwych talentów.

Utrzymujemy stały i w dobrych relacjach kontakt z rodzicami naszych zawodników. Oprócz akcji promującej wychowanie poprzez sport prowadzimy polityką uświadamiania jeśli chodzi o zdrowe nawyki żywieniowe. Staramy się wpoić naszym dzieciom zasadęFAIR PLAY. Mając odpowiednią wiedzę i kwalifikacje chcemy aby w przyszłości część naszych podopiecznych stanowiła o sile ostrowieckiego sportu.

Wiadomości (utwórz nową)